Elokuussa on hevosihmisille tarjolla paljon mielenkiintoisia tapahtumia. Tässä muutama tärppi, jos loppukesän ohjelma on vielä epäselvä.
Tulevana viikonloppuna tarjolla on poniähkyä kaiken kokoisille poni-ihmisille.
6.-7.8.2016 Vermon raviradan nurmella järjestetään 39. kerran Kansallinen Poninäyttely. Kaksi vuotta sitten samaisesta tapahtumasta kävimme oman ponimme hakemassa. ~Niiden, joilla ponikaupat ovat vielä harkinnan alla, tai se oma ei ole vielä löytynyt, kannattaa ehdottomasti mennä katsomaan!
Jos ponit eivät jostain syystä iske, on tarjolla myös kouluratsastusta.
6.-7.8.2016 4-tason DTT:n järjestämät kouluratsastuskilpailut Laaksolla. Siellä voi tavata myös meidät lauantaina nelivuotiaiden hevosten luokassa, Kottin kanssa.
14.8.2016 klo 11-16 kuopion raviradalla on Hyvän mielen hevonen -tapahtuma. Ohjelmaa riittää koko perheelle ja mikä parasta, kerrankin jotain järjestetään kehä III ulkopuolella!
18.-21.8.2016 Ypäjällä Nuorten hevosten festivaalit. Täyslaidallinen tulevaisuuden tähtiä, koko viikonlopun ajan, monessa eri lajissa. Viikonlopun aikana ratkotaan mm. ponibreeders- sekä breeders prize -kasvattajakilpailut. Ja paikalla tietenkin myös me Kottin kanssa, paccelli cupin osakilpailussa.
Lisäksi elokuu pitää sisällään aluemestaruuskilpailut, alueittain.
pst. Meitä saa nykäistä rohkeasti hihasta, jos satumme vastaan kävelemään! ;)
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti